چطور میز بغل یا عسلی انتخاب کنیم؟

رضا معارف وند مدت زمان مطالعه این مقاله : دقیقه

میز بغل میز کوچکی است که اندازه‌ای انعطاف‌پذیر و کارا دارد و اصولاً در کنار کاناپه یا مبل تک قرار می‌گیرد. این میز اغلب در اتاق نشیمن و برای قرار دادن گلدان، لیوان چای و قهوه، کنترل تلویزیون، کتاب و وسایلی مثل این استفاده می‌شود. میز بغل تنوعی بسیار بالا از نظر سبک، شکل، متریال و طراحی دارد. مهم این است که با دکور و مبلمان شما همراهی داشته باشد. پس میزی انتخاب کنید که با سبک فضا و مبل شما هماهنگ باشد. در سبک‌های مختلف دکوراسیون داخلی، میز جلومبلی و میز بغل همه...

چطور میز بغل یا عسلی انتخاب کنیم؟

تعریف میز بغل 

تعریف میز بغل یا میز کنار خیلی ساده  این است: میزی که کنار یک قطعه دیگر مبلمان، عموماً کاناپه یا صندلی تک قرار می‌گیرد. این میز می‌تواند کنار دیوار یا وسط قرار گیرد. این میزها همچنین المان‌های برجسته‌ای از استایل دارند و معمولاً در فضا بیشتر از بقیه اجزا به چشم می‌آیند و کل دکوراسیون اتاق را تحت‌تأثیر قرار می‌دهند.
ممکن است شما میز ساده‌ای بخواهید که روی آن تنها کنترل تلویزیون و لیوان چایتان را بگذارید. یا اینکه میزی انتخاب کنید که قفسه و کشو داشته باشد و بتوانید توی آن‌ مجله‌ها یا ظروف پذیرایی‌تان را بگذارید. در ادامه چند نکته که باید هنگام خرید میز بغل یا عسلی مد نظر داشته باشید را با هم مرور خواهیم کرد. 

 

Image

 

اندازه‌ها را در ذهن داشته باشید

وقتی برای خرید میز بغل، میز کنار یا آن‌طور که گاهی خوانده می‌شود، میز عسلی به بازار می‌روید، مهم است که اندازه قطعات کلیدی مبلمان خود را در خاطر داشته باشید. عموماً میز بغل باید هم ارتفاع یا تنها چند سانتی‌متر کوتاه‌تر از ارتفاع دسته‌های صندلی یا کاناپه شما باشد. 
این کار درستی است که یک میز بغل کاملاً ست با میز وسط یا مبل‌های خود داشته باشید ولی جذاب‌تر خواهد بود اگر میز بغل را هماهنگ با مبلمان و نه دقیقاً مثل آن‌‌ها انتخاب کنید. برای مثال، میز بغلی انتخاب کنید که از متریال مشابه با مبلمان شما ساخته شده است اما رویه آن متفاوت و از جنس دیگری است. تا وقتی که در محدوده یک سبک مشخص کار می‌کنید و حداقل یک المان دیگر در کل دکوراسیون دارید که با میز شما همخوانی دارد، همه چیز قابل قبول خواهد بود.

 

مقاله مرتبط: 10 مزیت میزهای جلومبلی ساخته‌ شده از سنگ مرمر


ارتفاع میز بغل

نکته بعد که باید هنگام خرید میز بغل به آن توجه کنید، ارتفاع میز است. برای طراحی هندسی و متقارن فضا برای مثال اگر بخواهید دو آباژور روی دو میز در دو طرف کاناپه‌تان بگذارید، باید اطمینان داشته باشید که میزهای بغل دقیقاً در یک ارتفاع باشند. اگر تقارن هدف شما در چیدن اثاثیه نیست، در انتخاب ارتفاع میزها آزادید.

 

قبل از خرید به کاربرد میز بغل فکر کنید

و آخرین نکته درباره میز بغل قبل از اینکه آن را بخرید این است که فکر کنید می‌خواهید که چطور از آن در دکوراسیون خود استفاده کنید. این کار به شما کمک می‌کند که فضا را خوب تقسیم کنید و میزی که بهترین کاربری را در کنار دکوراسیون شما دارد برگزینید. 
مثلاً اگر که قرار است میز بغل شما در کنار یک صندلی مطالعه قرار گیرد، این را در نظر بگیرید که باید سطح میز جای کافی برای قرار دادن چراغ مطالعه داشته باشد. یا مثلاً اگر قرار است میز شما کنار صندلی برای قرار دادن چای و لیوان نوشیدنی استفاده شود، رویه پارچه‌ای یا چوب مناسب نیست و بهتر است سطح میز شیشه یا سرامیک باشد.
 

درباره ما
اشتراک در خبرنامه

شبکه های اجتماعی