چک لیست خرید مبلمان مدرن

رضا معارف وند مدت زمان مطالعه این مقاله : دقیقه

پیش از خرید یک قطعه جدید از مبلمان مدرن یا تغییر دکوراسیون نکته‌هایی هست که باید در ذهن داشته باشید. رفتن به یک فروشگاه مبل بدون داشتن پلن، فقط شما را گیج و خسته می‌کند. برای خرید مبلمان مدرن جدید یک چک‌لیست درست کنید که بدانید دقیقاً چه می‌خواهید و پول و وقتتان را  بیهوده هدر ندهید.

چک لیست خرید مبلمان مدرن

نیازتان را معین کنید

مبلمان باید کاربردی باشند. جایی را برای نشستن لازم دارید؟ برای غذا خوردن؟ برای ایستادن؟ برای نظم دادن به وسایل؟ دقیقاً مشخص کنید که آن قطعه مبلمان را برای چه کاری نیاز دارید. فضایی که مبلمان قرار است در آن استفاده شود، نوع و کیفیت آن را تعیین می‌کند.

 

سبک خود را پیدا کنید

قبل از خرید مبلمان برای اتاق، خانه یا محل کارتان ابتدا باید سبک و زیبایی‌شناسی که مدنظرتان است را مشخص کنید. یک تصور روشن از سبک، به شما امکان می‌دهد دقیقاً آنچه می‌خواهید را تهیه و به نحو احسن خانه خود را دکور کنید. این درک از آنچه می‌خواهید، به شما امکان می‌دهد که بفهمید چه چیزهایی را باید از دایره جست‌وجوی خود کنار بگذارید. اینطوری زمان بیشتری برای پیدا کردن قطعه‌های یونیک خواهید داشت.

 

Image


بودجه خود را آماده کنید

سبک مبلمان مدرن می‌تواند مبلمانی کاملاً به‌صرفه بسته به کیفیت، برند و مکانی که در آن خرید می‌کنید به شما بدهد. یک بودجه واقع‌نگرانه تنظیم کنید تا با جست‌وجوی زیاد خسته و فرسوده نشوید و برای قطعات مهم پول کم نیاورید. بدون مشخص کردن بودجه ممکن است برای مبلمان پولی را خرج کنید که اصلاً لازم نبوده است.

 

کیفیت؛ خصیصه کلیدی است

شناخت کیفیت در خرید مبلمان مدرن کمک می‌کند هم به نیازهایتان بهتر جواب دهید و هم درست روی بودجه تعیین شده بمانید. اگر برای بالکن یا اتاق کودک یا ورودی خانه به دنبال مبلمان کودک هستید، شاید کیفیت خیلی اهمیتی نداشته باشد.
اما برای مبلمان غذاخوری، رستوران، اتاق خواب یا مبلمان هتل  باید وقت بیشتری را صرف یافتن اجناسی با بهترین کیفیت کنید. بخصوص اگر مبلمان چوبی می‌خرید، به کیفیت و نوع چوب آن توجه کنید. این کیفیت متریال است که عمر مبلمان شما را تعیین خواهد کرد.

 

Image

 

پارچه‌ها را بشناسید

بیشتر مردم وقتی مبل انتخاب می‌کنند حواسشان را به انتخاب رنگ معطوف می‌کنند. اما توجه به نوع پارچه‌ای که با فضا و کاربرد شما متناسب باشد، کلید خرید مبلمان مدرن درست است. بعضی از پارچه‌ها بیشتر چروک یا ساییده می‌شوند. ممکن است زودتر از بین بروند و نخ‌کش با پاره شوند. در انتخاب مبلمان هتل یا لابی نباید چنین چیزی را نادیده بگیرید.
برخی دیگر از پارچه‌ها به سختی تمیز می‌شوند پس برای رستوران با خانه بچه‌داری مناسب نخواهند بود. به نیازهای خود و کاربرد مبلمان نگاه کنید و به درستی پارچه مناسب را برگزینید. حالا شما آماده خرید مبلمان هستید. با این دانسته‌ها اعتماد به نفس این را خواهید داشت که در فروشگاه‌ها  و شو روم‌ها برای خرید مبلمان منزل یا محل کار تصمیم درست را بگیرید.
 

درباره ما
اشتراک در خبرنامه

شبکه های اجتماعی